Czy wiesz, że...

Zęby mleczne są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe.
Więcej…
Aby zminimalizować ryzyko próchnicy, słodycze lepiej spożywać po posiłku, przed szczotkowaniem zębów, a nie jako przekąski między posiłkami.
Więcej…
Jeśli będziesz szczotkować zęby trzy razy dziennie po posiłku pastą do zębów z fluorem a wieczorem będziesz czyścił przestrzenie między zębami nicią dentystyczną, to Twoje zęby będą wolne od próchnicy.
Więcej…

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca
Do swojego gabinetu stomatologicznego zapraszam również najmłodszych. Pamiętaj, że pierwsza wizyta małego pacjenta w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć gdy pojawią się pierwsze ząbki między 6-12 miesiącem życia.
Należy przy tym pamiętać, że pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia dziecka wyrzynają się pierwsze ząbki mleczne, które są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe.

  • Wizyta adaptacyjna - Pierwsza wizyta małego pacjenta w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć gdy pojawią się pierwsze ząbki między 6-12 miesiącem życia.
  • Lakierowanie - Lakierowanie polega na pokryciu zębów warstwą lakieru zawierającego wysokie stężenie związków fluoru. Zwiększa odporność szkliwa na próchnicę przez tworzenie fluoroapatytów, które są mniej rozpuszczalne w kwasach.
  • Impregnacja - Lapisowanie inaczej zwane impregnacja polega na wysyceniu próchnicowo zmienionych tkanek zęba środkami chemicznymi, które mają działanie mineralizujące oraz bakteriobójcze.
  • Wypełnienia stałe kolorowe światłoutwardzalne - W naszym gabinecie wykonujemy wypełnienia w rożnych kolorach dzięki którym nasi mali pacjenci mogą się nimi chwalić w przedszkolu.
 

Osiek nad Notecią